Műveltség.hu

Könyvajánló- Te döntesz

Régóta követem Mosolyka oldalát. Szeretem a stílusát, az élethez való hozzáállását, és persze becsülöm. Sokszor csak elolvasom egy-egy bejegyzését, és máris úgy érzem, hogy amit eddig gondnak képzeltem, az igazából nem is probléma. Már- már pavlovi reflexem alakult ki vele kapcsolatban…csak meglátom a fotóját, és máris jobb kedvem lesz 🙂 Mert ő mindig vidám, mindig optimista…pedig nincs könnyű dolga. Az egész élete kihívások sorozata. Meg kellett tanulnia azt, hogy mindig másokra utalva él, hogy mindig segítséget kell kérnie…szinte mindenhez. Olyan dolgokhoz is, amire mi -átlagos emberek- nem is gondolunk. Mégis boldog, vidám, optimista, és sugározza maga körül a pozitív energiákat. Ő egy példakép lehet mindannyiunknak.

te döntesz

Két éjszaka olvastam el önéletrajzi könyvét, mert szinte letenni sem lehet 🙂 Sok érdekes történet, és sok nagyon is hétköznapi szituáció kendőzetlenül egy olyan lány tollából, akinek minden percben meg kell küzdenie a kiszolgáltatottsággal, mégis tömény pozitív energia! Kötelező olvasmány mindenkinek! Én 3 példányt vettem belőle, hogy alkalom adtán belenyomhassam olyan emberek kezébe, akik épp rászorulnak egy kis lelki segélyre:)

 

mosolyka

(bejegyezte: Gyergyai Krisztina)

Természet: kányabangita

Kányabangita hósipkás termése.  Nyirkos humuszban gazdag talajokon fordul elő leggyakrabban. 2-3 m magasra növő cserjénk, “őse” a közismert labdarózsának.  Piros termése egyesek szerint mérgező, de mások szerint állítólag nyugtató és enyhe görcsoldó hatású, így pl. menstruációs görcsökre is használták a népi gyógyászatban.

 

kánybangita

(bejegyezte Gyergyai Krisztina, fotó: Adorján Péter)

Természet- mocsári teknős

Mocsári teknős az év (2014) hüllője. A teknősök között a legészakabbra előforduló faj. Hazánkban elsősorban síklápokon , álló vagy lassú folyású vizekben találkozhatunk vele. Egyetlen őshonos teknősfajunk, VÉDETT! Ragadozó életmódot folytat, de szívesen megeszi az elhullott állatok tetemét is.

 

mocsári teknős

(írta és fotózta Adorján Péter, bejegyezte Gyergyai Krisztina)

Természet: nagy fakopáncs

nagy fakopáncs

Nagy fakopáncs. Lombos erdeink még gyakorinak mondható harkálya. Nem csak rovarokkal táplálkozik, hanem alkalmanként más odúban fészkelő madarak fészkét is kifosztja. Hazánkban védett, eszmei értéke 25 000 Ft.

(Bejegyezte Gyergyai Krisztina, fotó Adorján Péter)

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!